دفتر هیئت انلاین

به گزارش هیئت آنلاین ؛در مراسم افتتاح این دفتر، اعضای هیئت مدیره خانه مداحان و مجموعه هیئت آنلاین به‌همراه جمعی از مداحان و شاعران اهل‌بیت (ع) از جمله مرتضی طاهری، محسن طاهری، محمدرضا طاهری، سعید حدادیان و مصطفی صابر خراسانی حضور یافتند.

زمینه‌ساز تولید محتواهای فاخرِ مذهبی

مرتضی طاهری، رئیس هیئت‌مدیره خانه مداحان اهل‌بیت در این مراسم گفت: در آستانه دهه مبارک ولایت و عیدسعید قربان و غدیر خوشحالیم که دفتر رسانه هیئت‌آنلاین در خانه مداحان با تفاهم و همکاری بین این دو تشکیلات دغدغه‌مند در حوزه هیئت و امام حسین (ع) افتتاح شد.

وی افزود: امیدواریم که با این رسانه مردم بیشتر با مفاهیم معرفتی حسینی و کارهایی که باید در این عرصه انجام شود آشنا شوند. مردم ما که شکر خدا همیشه پای کار امام حسین علیه‌السلام بوده‌اند چون فطرتشان حسینی است. امیدواریم در این مسیر به‌ویژه ذاکران و سینه‌زن‌های حسین (ع) بیشتر همراه ما باشند.

این مداح در پایان گفت: خوشحالیم که امروز این مجموعه هم‌اکنون به کار خود و به انجام فعالیت‌هایش اثر بخشید و کار  خود شروع کرد. امیدوارم بتوانیم با همکاری و تفاهم با یکدیگر با ساخت محتواهای فاخر، کاری را که رسالت و وظیفه‌مان است به خوبی انجام دهیم

خانه مداحان , هیئت ,

تلاش برای بیشتر دیده شدن جلسات اهل‌بیت

در ادامه سید احمد بنی‌هاشم مدیرعامل هیئت‌آنلاین با بیان اینکه ما در عصری گذران زندگی می‌کنیم که همه بخش‌های زندگی بشر با فضای مجازی و فناوری گره خورده، تصریح کرد: اگر از این ظرفیت برای بخش دینی زندگی بهره‌مند نشویم، این بخش از سایرین عقب می‌ماند. ما در هیئت آنلاین فضای مجازی را در خدمت جلسات روضه اهل‌بیت علیهم‌السلام قرار داده و کوشیده ایم با راه‌اندازی این سامانه شرایط بیشتر دیده‌شدن این جلسات اهل را فراهم آوریم.

وی ادامه داد: خانه مداحان با سیاست‌گذاری و ارائه راهبرد به مداحان و هیئت‌ها و هیئت‌آنلاین با در اختیار گذاشتن بستر پخش زنده برای هیئت‌ها یک هدف را دنبال می‌کنند و آن نشر معارف اهل‌بیت و برگزاری هرچه بهتر و بیشتر جلسات روضه اهل‌بیت است.

صابر خراسانی، شاعر اهل‌بیت نیز در سخنانی بیان کرد: شاید یکی از خاطرات جذاب و دوست‌داشتنی زندگی‌ام، روزهایی بود که  به‌منظور تولید محتوا برای مجموعه هیئت‌آنلاین درگیر و مشغول بودم. کار خیلی خوب و فاخری انجام شد. امیدوارم به دل حضرت رضا علیه‌السلام و شما مردم نشسته باشد.

خانه مداحان , هیئت ,

این مجری تلویزیون بیان کرد: شاید خیلی از افراد به خاطر سن یا نوع شغلشان در مجموعه‌هایی کار می‌کنند که ساعت‌های کارشان طوری نیست در جلسات شرکت کنند. به نظرم بستر خیلی خوبی فراهم شده و امیدوارم همین‌اندازه قوی و موفق به پشتوانه حضرات معصومین علیه‌السلام و نگاه مردم پیش برود و بتواند در عرصه‌های مختلف از جمله عرصه پخش هیئت‌ها و دیگر عرصه‌ها ورود کند.

نیاز به تولید محتوای به‌روز و همخوان با اعتقادات

سعید حدادیان نیز در این مراسم در خصوص برنامه‌های غدیر‌ و محرم و ارتباط آنها گفت: الان حدود یک قرن است فاطمیه جا افتاده است. در گذشته در ماه مبارک رمضان شب‌ زنده‌داری در تهران محدود بود اما اکنون تهران پر از جلسات شب زنده‌داری است. حالا از لحاظ برنامه مذهبی طوری است که کل سال هر برنامه‌ای سرجای خودش است.

وی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای محرم از چند ماه قبل که مورد انتقاد برخی قرار گرفته، یادآور شد: شما اگر بخواهید یک دهه محرم هیئت بگیرید حداقل از 6 ماه قبل باید مقدمات آن را فراهم کنید.

حدادیان افزود: 100 سال است ما مسلمیه داریم. مسلمیه کارکرد دارد و زمان آن به حرم سیدالکریم می‌رفتیم و هنرمندانی که هنر قدسی شعر مذهبی یا خوانش مذهبی داشتند، شعر یا موسیقی را برای نوحه تدارک می‌دیدند؛ 10 یا 20 دسته آمده و هنر خود را به رخ می‌کشیدند.

خانه مداحان , هیئت ,

این مداح اهل بیت در ادامه خاطرنشان کرد: 10 هزار ‌بار هم بچه‌ها اسم علی علیه‌السلام را بیاورند در فضایی که نه تلویزیون‌مان قدرت و امکانات دارد و نه هنرمندان ما می‌توانند این‌قدر زحمت بکشند، کم است.

او افزود: اگر حسین نبود غدیری هم نمی‌ماند. ما در منبر محرم غدیر را زنده نگاه داشتیم. بسیاری از منبرهای بزرگ ما منبرشان در محرم منبر غدیر بود. روز علی‌اکبر روز امیرالمؤمنین است.

سامانه هیئت‌آنلاین به نشانی Heyatonline.ir  مرجع پخش زنده هیئت‌ها و مراسم‌های مذهبی با ترافیک رایگان برای کاربران است. بیش از 3 هزارو 500 هیئت مذهبی از سراسر کشور در این سامانه مراسم‌های خود را پخش می‌کنند. اپلیکیشن هیئت‌آنلاین با بیش از 42 هزار نصب فعال، محتواهای مذهبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. دفتر هیئت‌آنلاین در خانه مداحان همه روزه تا ساعت 22 پاسخگوی مخاطبان و هیئت‌های مذهبی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید